Na początku roku SUSE przedstawiło swoją najnowszą technologię i ofertę wsparcia technicznego – SUSE Liberty Linux. Jest to sprawdzone narzędzie do zarządzania różnymi środowiskami Linux w tym Red Hat Enterprise Server, CentOS, SUSE Linux Enterprise Server i Ubuntu. Wszystko to możliwe jest za pomocą jednego interfejsu.

Open Source od samego początku kojarzy się z otwartością i innowacją. Sprzyja to współpracy, szybkości i interoperacyjności. Czy jednak uzależnienie od jednego dostawcy pozwala nam w dalszym ciągu mówić o otwartości? Właśnie z tym pytaniem zmierzyło się SUSE tworząc Liberty Linux.

Trzy filary, na których opiera się SUSE Liberty Linux to:

  • Wsparcie klasy korporacyjnej
    Jeden zespół dla wszystkich spraw pomocy technicznej i różnych dystrybucji Linuxa. Dostępny 24/7/365 przez telefon, mail lub czat – często w lokalnych językach.
  • Narzędzia do zarządzania, które automatyzują
    Współpraca z SUSE Managerem pozwala monitorować tylko jedno okienko do zarządzania wszystkimi systemami.
  • Zero zakłóceń, pełna kompatybilność
    Rozwiązanie to zapewnia skonsolidowane poprawki konserwacyjne i aktualizacje zabezpieczeń dla całego systemu Linux.

Warto podkreślić, że wspomniane wyżej zalety to dobra informacja dla użytkowników CentOS. Była to kiedyś najpopularniejsza dystrybucja Linux. Jednak, ogłoszone niedawno przez Red Hat zakończenie cyklu życia CentOS 8 i wsparcia dla CentOS 7 wywołały niepokój wśród jego użytkowników. Rozwiązanie przyniosło właśnie SUSE Liberty Linux, które można określić zamiennikiem dla CentOS.

Więcej informacji można znaleźć w opisie produktu lub na blogu SUSE.

SUSE Polska na spotkaniu online zorganizowanym przez Exclusive Networks pod koniec lutego omówiło trudności, z którymi mierzą się organizacje korzystające z różnych dystrybucji Linuksa, a także możliwości SUSE Liberty Linux – systemu do ujednoliconej obsługi zarządzania heterogenicznymi środowiskami IT. Przedstawiono też główne korzyści okiem klientów na przykładzie wdrożenia z Polski.

Share This