Wiele zalet sprawia, że Oracle Linux jest dobrą alternatywą dla CentOS Linux. Wśród nich jest m. in. kompatybilność z RHEL, niezwłoczne aktualizacje, łatki, poprawki, udostępniony kod źródłowy, bogaty ekosystem aplikacji, a wszystko to całkowicie za darmo, bez wykupywania subskrypcji pomocy technicznej.

Jak zapewnia producent: „Oracle Linux to bardzo wydajne i bezpieczne środowisko operacyjne, które w ramach jednej, łatwej w zarządzaniu oferty zapewnia nie tylko system operacyjny, ale także narzędzia do wirtualizacji, zarządzania, automatyzacji i przetwarzania w chmurze”. Ponadto rozwiązanie to jest w 100% zgodne pod względem binarnych plików aplikacji z systemem Red Hat Enterprise Linux. Ważną cechą systemu CentOS Linux jest obsługa zarówno w środowiskach hybrydowych, jak i wielochmurowych.

Więcej informacji na www.oracle.com/linux

Wielu użytkowników CentOS jest sceptycznych co do takiego wniosku. Jednak Oracle to jedna z największych na świecie firm zajmująca się technologiami oprogramowania dla przedsiębiorstw. Sam producent zapewnia, że Oracle Linux jest najlepszą alternatywą dla CentOS Linux i jako dowód publikuje zestawienie różnych dystrybucji Linuxa z ich funkcjonalnością. Szczegóły w artykule: The Winner for the Best CentOS Linux Replacement.

Share This